Najdete nás také na:

Na hvězdárně sídlí:

Pozorování noční oblohy v MOTO – Manětín

Hvězdárna v Rokycanech a Plzni a Západočeská pobočka České astronomické společnosti Vás zvou na další z (ne)pravidelných pozorování noční oblohy v Manětínské oblasti tmavé oblohy, které se tentokrát uskuteční přímo v Manětíně v pátek 30. srpna 2019. Budete mít možnost podívat se hvězdářskými dalekohledy na planety Jupiter a Saturn, dvojhvězdy i objekty vzdáleného vesmíru, vše doprovodí výklad zkušeného astronoma. Akce je zdarma a je vhodná i pro děti (pokud vydrží být vzhůru).

Návštěvníkům doporučujeme vybavit se teplým oblečením a termoskou s kávou nebo čajem. Noci mohou být chladné, počítejte s tím. Vezměte si s sebou baterku s červeným světlem (vhodné je zadní světlo na kolo nebo obyčejná baterka překrytá červenou fólií), abyste nerušili ostatní. Používání bílého světla (např. v mobilu) je při sledování hvězd nevhodné. Pokud máte vlastní dalekohled, neváhejte ho vzít s sebou!

Pozorovací stanoviště se nachází na letišti na kopci asi 1 km jižně od Manětína. Začátek je naplánovaný na 20:30, pozorovat se však bude pouze za jasné oblohy. Pokud přijedete autem, zaparkujte prosím hned na začátku letiště a omezte svícení na co nejkratší dobu. Příjezdová cesta není v nejlepším stavu, zvažte proto ponechání auta v Manětíně.

Akce je závislá na počasí, sledujte proto náš web nebo facebook, kde se zhruba 2 hodiny před plánovaným začátkem objeví informace o konání či zrušení.