Najdete nás také na:

Na hvězdárně sídlí:

Hvězdárna a planetárium Plzeň je na Facebooku

Internetové stránky H+P Plzeň nedávno oslavily 1 000 článků ve svém archívu. Za šest let existence tohoto webu vyšlo článků mnohem více, ale aktualizace a doplňování článků v jednom dokumentu se do této statistiky nedostanou. V současné době vychází nový příspěvek přibližně každé dva dny, během letního období i častěji. Na našich internetových stránkách najdete jak informace o připravovaných akcích (především přednášky a pozorování), tak i zajímavosti z astronomie a příbuzných oborů. Když se řešilo, jak tyto informace dostat k co největšímu počtu čtenářů, ukázal se jako zajímavý nástroj Facebook (FB).

Tato sociální síť je většinou využívána na sdílení informací mezi spolužáky a známými, ale nic nebrání tomu, aby se do ní zařadila i organizace. Je jen na správcích takovýchto stránek, jaké informace budou na Facebook zařazovat. My jsme se rozhodli informovat na FB o novinkách na našich internetových stránkách (nové články) a samozřejmě také upozorňovat na akce pořádané H+P Plzeň. Prakticky to znamená přibližně jednu krátkou zprávičku na FB denně. Výhodou této služby je to, že již není nutné každý den kontrolovat, zda se neobjevil nový článek. Ten, kdo si zařadí stránku H+P Plzeň mezi oblíbené ve FB tyto informace automaticky uvidí.

Facebook používá 3,3 miliónu Čechů. K informacím na FB má ale přístup i ten, kdo není na FB přihlášen. Pouze nebude mít možnost komentovat vydanou zprávu. Na to, aby se dozvěděl, zda se např. pozorování pro veřejnost koná nebo bylo z důvodu špatného počasí zrušeno, to ale stačí. Rozšíření FB i na mobilní zařízení zase umožňuje sledovat pohodlně stránky i v terénu a informovat operativně např. o akci závislé na počasí.

To, jak se nová služba ujme, ale závisí především na uživatelích. Proto bychom rádi požádali příznivce našich stránek, aby je doporučili svým známým. A kde nás najdete? Na stránce www.facebook.com/HvezdarnaPlzen